Strona Główna Kredyty Kredyty SMS

Zdolność kredytowa - w jaki sposób ją poprawić?

Autor: Tomek | Kategoria: Kredyty
stopa procentowa

Gdy składamy wniosek o jakikolwiek kredyt w banku zostajemy poddani ocenie. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli naszą możliwość terminowej spłaty wnioskowanego kredytu. Jeśli w oczach banku nasza zdolność kredytowa będzie niewystarczająca to bank obniży wielkość kredytu jaką zgodzi się nam udzielić albo w ostateczności odrzuci nasz wniosek. Jeśli planujemy w niedalekiej przyszłości zaciągnąć większy kredyt, np. na kupno domu to opłaca się już teraz poprawić swoją zdolność kredytową.

Jednak nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od wysokości naszej pensji, a niestety mało kto może liczyć na podwyżkę w firmie. Jednak zdolność kredytowa jest też zależna od czynników, na które posiadamy duży wpływ. Przede wszystkim liczy się historia kredytowa, czyli to czy terminowo spłacaliśmy wcześniejsze kredyty. Jeśli chcemy zostać dobrze ocenieni przez bank to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie rat kredytów. Gdy wcześniej nie korzystaliśmy z kredytów to powinniśmy zaciągnąć nawet malutki kredyt na dłuższy czas, żeby stworzyć sobie pozytywną historię kredytową.

stopa procentowa

Gdy jednak brakuje Ci czasu na poprawę swojej zdolności kredytowej to warto zainteresować się pożyczką Soho, która nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tego kredytu możesz znaleźć w witrynie: pozabankowiec.pl/468/soho-credit-opinie-klientow/.

Szanse na pożyczkę jesteśmy w stanie też zwiększyć poprzez uruchomienie rachunku bankowego w banku, w którym będziemy starali się o kredyt. Jednak taki rachunek bankowy musi być aktywny, oznacza to że muszą na niego wpływać nasze dochody.

Jeśli będziemy stosować się do tych reguł to możemy znacząco powiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki.

Tagi: kredyt, zdolność kredytowa, pożyczka gotówkowa, historia kredytowa, banki, finanse
Copyright © 2012 i-Kredyty